پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

ایتالیا - انگلیس ( یک چهارم نهایی یورو 2012 )

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
174 پاسخ برای این موضوع

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال
داور بازی هم پرتغالیه گویا ، آقای Pedro Proença .

ویرایش : این داور 32 ساله از سال 2003 بین المللی شده و تو کارنامه اش داوری بازی فینالِ UCL ـِ امسال بین چلسی و بایرن هم دیده میشه.

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
اول یک چیز بگم بعد برد ایتالیا جلوی فرانسه در آخرین بازی دور مقدماتی یورو 2008 بالاخره بعد از 5 سال طعم پیروزی در یک تورنمنت رو چشیدیم.البته پیروزی که راحت هم بدست نیومد.خیلی خوشحالم بعد از چند سال دوباره ایتالیا جزو مدعی های جام هست و این شور و هیجان تو ماها بوجود اومده بحث عملکرد فنی ایتالیا از زمان پراندلی و مسابقات یورو بعدا بهش مفصل میپردازم. اما برسیم به روزهای مهم اینده جدا از کیفیت و قدرت فوتبال ایتالیا یک نکته ای تو این جام وجود داره و اون اینه که به طور قطع میتونم بگم هیچ تیمی نتونسته اون فوتبالی که ازش انتظار میرفت رو پیاده کنه و با کمی ارفاق المان ها تا اندازه ا تونستند در حد خودشون باشند.برا همین میبینیم که رقابت ها بسیار نزدیک و پا به پا برگزار میشه و هر لحظه ممکن بود تیمی حذف بشه یا صعود کنه. این میتونه نکته مثبتی برا فوتبال و هواداراش باشه. یکی از مسائلی که بنظرم باعث شده ایتالیا این دوره راضی کننده ظاهر بشه مسلما تاثیر اوج گرفتن دوباره یوونتوس رو این تیم هست. تو ایران یک ضرب المثل به نسبت درست وجود داره که میگه : " هر وقت استقلال و پرسپولیس قوی وجود داشته باشه تیم ملی قوی وجود خواهد داشت و به همین صورت در ایتالیا میگن هروقت یوونتوس قوی وجود داشته باشه بیشک ایتالیا قوی وجود خواهد داشت" دلیل اصلی این حرف مسلما پرورش ستاره های بومی در تیم یوونتوس هست.بعد قهرمانی یووه در سری ا سال 2006 دیگه تیم ایتالیای قوی وجود نداشته حتی اگر تیم اینتر موفق بشه 3 گانه کسب کنه. پس پراندلی باید قبل از هرچیزی از کونته تشکر کنه این بازیکنای اماده تحویل تیم داد. از بحث خارج نشم من بر خلاف خیلی از افراد اینجا تا اندازه ای به خرافات اعتقاد دارم :1: اگر قرار بود از بین فرانسه و انگلیس تیمی رو برای مصاف با ایتالیا انتخاب کنم من فرانسه انتخاب میکردم دلیلش شکست های تیم های باشگاهی ایتالیایی مقابل انگلیسی ها هست. با صحبت دوستان مبنی بر سرعت پایین تیم ملی انگلیس مخالفم. انگلیس تیمی هست که اگر نگم 100% در حدود این رقم تیم ملیش کاملا بومی و بیرون اومده از لیگ برتر هست. سرعت ذاتی بازی لیگ انگلیس از همه لیگ ها بیشتر هست و این بازیکنان از چنین شرایطی پا به تیم گذاشتند.این تیم با بازیکن هایی که داره خیلی سریعتر از ایتالیا میتونه گردش توپ از دفاع به حمله دربیاره.اصولا اعتقادم اینه سبک بازی تیم های انگلیسی بخاطر اختلاف سرعتشون به تیم های ایتالیایی میچربه. البته من دارم شرایط الان بررسی میکنم و نمیخوام جام جهانی 90 بررسی کنم. اما فرانسه رقیب قابل پیش بینی تری بود و تو این سال ها چندین بار باهاشون بازی کردیم و میدونستیم به چطور باید جلوی این تیم پیروز شد. کافی بود توپ میدادیم بهشون و عوضش فضا ازشون میگرفتیم.حتی ایتالیا تو فینال یورو 2000 هم تا اخرین لحظه با این تالکتیک فرانسه شکست داده بود و اما با اشتباهات بازی رو باخت. به هرحال بگذریم.کاریه که شده. البته این قرعه یک خوبی هم داره اینه که باعث شده فرانسه با اسپانیا بازی کنه.تیمی که بازی کردن جلو اسپانیا کاملا بلد هست و میتونه این تیم حذف کنه.یورو 2000 و جام جهانی 2006 همین فرانسه اسپانیا حذف کرد. اما در بازی مقابل انگلیس من اعتقاد دارم بهتره تیم با همین سیستم 4-3-1-2 بازی کنه نقطه قوت تیم انگلیس هافبک های وسطش و همینطور وینگر هاش هست.سبک بازی که بکار میگیره سانترهای از جناحین هست و به طور کل زیاد اهل عمق دادن به بازی نیستند. اولا حالا که کیلینی نیست پس 2 مدافع با خصوصیت مرکزی داریم و بهتره همین زوج بارزالی و بونوچی وسط باشند.از بازی بالزارتی راضیم اما آباته بدجور متزلزل و رو اعصاب میزنه.نمیدونم این بهتره یا ماجو اما به وضوح میشه عدم اعتماد بنفس از لرزش بدنش موقع بازی دید. ثانیا با سبک بازی انگلیس باید گوشه ها رو بست و نیازی به قراردادن 3 مدافع در وسط نیست چون از عمق بازی نمیکنند برا مهار این وینگرها علاوه بر مدافعین کناری نقش موتا و ده روسی به عنوان 2 هافبک تخریبی متمایل به سمت چپ و راست تعیین کننده هست. البته جدا از این نکته مثبت این 2 بازیکن اما باعث شدند کیفیت خلق موقعیت برا تیم و همکاریشون با پیرلو بدلیل ذات بازی تخریبی و نه فانتزیشون کم بشه. تو بازی قبل به وضوح دیدم هر وقت توپ به مارکیزیو مرسید اهنگ حمله ایتالیا شروع میشد و مارکیزیو میتونه بازیک تعیین کننده این دیدار باشه. باز هم بنظرم بخاطر وجود جرارد و پارکر حضور 2 هافبک تخریبی مثل ده روسی و موتا واجب هست.اینجا دیگه جای ریسک نیست اما در مورد خط حمله مطمئنا کاسانو باید ثابت باشه و بنظرم حضور از ابتدای بالوتلی میتونه مفیدتر باشه. با توجه به فیزیک خوب مدافعین انگلیسی حضور بازیکن تنومندی مثل بالوتلی میتونه به خسته کردن این مدافعین انرژیک کمک کنه و در نیمه دوم ورود دی ناتاله ریز نقش و سرعتی میتونه در برابر این خستگی کارساز باشه.اما ورود دی ناتاله از ابتدا بنظرم دردی دوا نمیکنه. ضمنا جییوینکو میتونه چاره ساز این ماراتون باشه اگر بازی به وقت اضافه بره. خود من اعتقاد دارم برنده این بازی با توجه به سبک و سیاق دو تیم در 90 دقیقه مشخص نمیشه اما میشه به پیروزی در وقت های اضافه هم امیدوار بود. ضمنا من به هیچ عنوان ترجیح نمیدم بازی به پنالتی کشیده بشه. همه چیز بستگی به شجاعت پراندلی داره و میتونه مثل لیپی کاری رو که تو بازی با آلمان کرد تکرار کنه. بسیار بسیار به برد ایتالیا خوشبین هستم و شانسش رو 60 به 40 به نفع ایتالیا میدونم.

Mr.Anderson

Mr.Anderson

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 104 ارسال
من از رویارویی با انگلستان خرسندم نسبت به فرانسه.

فکر میکنم اگر اشتباه فردی(که کم هم نیست!) نداشته باشیم راحت بتونیم انگلیس رو ببریم.

تنها نگرانی هممون مصدومیت جورجیو هستش که ... :20:

ولی یه ایتالیایی همیشه باید گاهی خرافه پرست باشه :1:
پس بچه ها دقت دارید دارید همه اتفاقات داره مثل 2006 میشه؟
توی 2006 اول کالچوپولی،بعدش مصدومیت نستا (ستون خط دفاعیمون) و بعدش نیمه نهایی : ایتالیا-آلمان،پرتغال-فرانسه

بچه ها اگه فرانسه صعود کرد شک نکنید ایتالیا قهرمانه :1:

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
درسته لیگ انگلیس سرعتیه ولی دلیل نمیشه تمام بازیکن هایی که تو اون لیگ بازی میکنن سرعتی باشن ! جرارد که رهبر انگلیس هست و بازیساز اصلی این تیم خیلی کند شده و عملا تو این سه بازی ای که من از انگلیس دیدم سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله رو خیلی خیلی ضعیف و کند انجام دادن همون طور که گفتم انگلیس با مربی بومی خودش سنتی بازی میکنه و فقط تاکتیک اصلی این تیم حمله از کناره هاست پس حتی این تاکتیک ایجاب میکنه زیاد به بازی سرعت ندن و بازی رو به کناره ها ببرن تا مهاجمین سرزن انگلیس جایگیری مناسب رو داشته باشن. به هر حال ایتالیا باید با تعداد نفرات بیشتر در خط هافبک حتی اجازه نزدیک شدن به یک سوم دفاعی خودش رو نده همون طور که میدونین تیم هایی مثل ایتالیا که بسته بازی میکنن و مالکیت توپ رو به تیم حریف میدن فقط و فقط از ارسال در کناره ها و شوت از راه دور و ضربات ایستگاهی گل می خورن که متاسفانه این حالت خوراک تاکتیک تیم ملی انگلیس هست که از کناره ها با هافبک های خوب کناریشون حمله می کنن و فوق العاده خطرناک هستن پس بهتره با تعداد زیاد در خط هافبک اجازه نزدیک شدن به کناره ها رو بهشون ندیم. البته میشه با کم کردن یه مهاجم 1 5 4 بازی کنیم در غیر این صورت من 2 5 3 رو ترجیح میدم حتی اگه انگلیس هیچ نفوذی رو از عمق انجام نده

Huceyn

Huceyn

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1411 ارسال

اما در مورد خط حمله مطمئنا کاسانو باید ثابت باشه و بنظرم حضور از ابتدای بالوتلی میتونه مفیدتر باشه.
با توجه به فیزیک خوب مدافعین انگلیسی حضور بازیکن تنومندی مثل بالوتلی میتونه به خسته کردن این مدافعین انرژیک کمک کنه و در نیمه دوم ورود دی ناتاله ریز نقش و سرعتی میتونه در برابر این خستگی کارساز باشه.اما ورود دی ناتاله از ابتدا بنظرم دردی دوا نمیکنه.

بنیامین جون در مورد فیکس بودن کاسانو که هیچ حرفی نیست و باید فیکس باشه !!

اما ماریو . به نظر من ماریو باز هم باید بازی رو روی نیمکت آغاز کنه . مدافع وسط های انگلیس یعنی تری و لسکات مدافعانی هستن که خوراکشون درگیری فیزیکی هست و ماریو هم کسی هست که بیشتر بر پایه فیزیک بدنیش می ره جلو و این خودش می تونه مشکل باشه !! اما دی ناتاله کسی هست که اصلا دنبال درگیری فیزکی نیست و بر پایه هوشش توپ رو می بره جلو خیلی هم سریع هست . به نظر من مثل بازی قبلی دی ناتاله فیکس باشه و از دقایق 60-65 به بعد ماریو بیاد تو تا با نوع بازی خودش دفاع انگلیس رو نابود کنه !!

در مورد خط حمله اون ها باید گفت که تا وقتی بونوچی هست نگران نباشید !! بونوچی بعد از کیلینی که متاسفانه مصدوم شده بهترین مدافعی هست که می تونه زیگیل مهاجم بشه ! مهار زلاتان تو بازی های یوونتوس و میلان رو یادتون بیاد تا بفهمید که نه رونی و نه کارول نمی تونن خطری برای ما و لئوناردو باشن !! خطر اصلی انگلیس استیون جرارد هست که تو هر 3 تا بازی تمام حمله های انگلیس رو راه انداخته . اون رو مهار کنیم کار انگلیس هم تموم هست بدون شک ....

یک مورد دیگه . انگلیس بخواد بیاد واس دفاع 100 درصد می بازه . ما اسپانیا و فرانسه نیستیم که ندونیم جلو دفاعِ مطلق چیکار کنیم !! ما ایتالیا هستیم , مخترع دفاع های عالی و بی نظیر .

MaMpIeRo

MaMpIeRo

تیفوسی الساندرو

• اعضا
  • 2442 ارسال
برادره ناتنیم بالوتلی میزنه میترکونشون!!!مطمئن باشید!!! کلا نمیدونم با هرتیمی بازی داریم حس میکنم لهشون می کنیم.کار ندارم کی باشه. شایدم ببازیما :cry2: اما زورم میاد رونی یا جرارد بهمون گل یزنه :np:

Juventus Lovely

Juventus Lovely

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 361 ارسال
بوفون یه تنه جلوشون وایساده خیالتون راحت باشه :1:

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
روش بازی انگلیس تو سه بازی اخیر تدافعی و ضد حمله ای بوده...

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال
گابریله مارکوتی در گفتگو با رادیو کالچومرکاتو دات آی تی :

" ایتالیا و انگلیس دو تیمی هستن که ریشه های فوتبالشون رو خیلی پیش از این تورنومنت بنا نهادن.
ایتالیای چزاره پراندلی فوتبال خوبی بازی کرده ، در حالیکه انگلیس پایه ـشو به یه سبکِ کاتناچیویی تبدیل کرده که فقط رو ضد حمله ها کار می کنه . و دیدن این تقابل سبک ها یکشنبه شب جالب خواهد بود.
انگلیس هویت ایتالیایی داره؟ یه 4-4-2 ـِ کلاسیک و کاملا اساسی. اینو به همراه یه مقدار شانس و گروهی نسبتاً آسون داشتند."

به نظر می رسید که روزنامه ها خیلی خوشحالند که تو قرعه کشی [?] علیه ایتالیا افتادند و می تونن حذفش کنن و اینا. و مارکوتی اعتقاد داره که واکنش اونا کاملا قابل پیش بینی بوده.

"طبق معمول [ :1: ] ، تو انگلیس یه سری اتفاقات آشنا پشت سر هم اتفاق می افته ، اونا روی هاجسون رو نمی خواستن و همه امیدوار بودن هری ردنپ بیاد روی کار ، همه انتظار داشتند که دور اول حذف بشن ؛ ولی حالا همشون دارن از همین حالا در مورد بازی نیمه نهایی با آلمان حرف می زنن [ :looky89: ] ؛ انگار ایتالیا لوکزامبورگه [ :)) ].

تو انگلیس اینجورین [ :1: ] و حالتای احساسیشون از این انتها به اون یکی پر می کشه .[ :lol: :fp: ]"

[در مورد بالوتلی که به لطف حضورش در من سیتی به عنوان مرد خطرناک در مطبوعات ازش یاد شده.]

"من بازی ایتالیا مقابل اسپانیا و کرواسی رو دیدم ، فکر می کنم بالوتلی سهمش رو ایفا کرد ، علی رغم چند تا اشتباه ، کار بدی در شرایط اخلاقی[ـِ خاصی که داره] انجام نداده ، تازه یک گل هم زده.
به نظرم بالوتلی انتخاب درست جلوی انگلیسه ، فکر می کنم جان تری مراقبش خواهد بود ، از اون طرف Joleon Lescott که تحرک بیشتری داره می تونه کاسانو رو کنترل کنه ، ایتالیا فقط بالوتلی نیست.[پـَ نـَ پـَ هست :fp: :1: ]"

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
به نظر تیاگو موتا بازیکن مفیدی نیست طبق امار ذیل

http://uplod.ir/a0tl...4-34___.png.htm

Ale10Forever

Ale10Forever

Tired Juventini...

• اعضا
  • 809 ارسال
موتزارت رو آماده کنید ...
[img width=480 height=360]http://www.shiaupload.ir/images/01668104827621314107.jpg[/img]
بعد از کنار گذاشته شدن از میلان و انتقال آزاد به یوونتوس، در آغاز فصل 2012-2011 کمتر کسی تصور میکرد آینده بیشتری برای موتزارت فوتبال ایتالیا در یوونتوس وجود داشته باشه و حتی بعضیا پا رو فراتر میگذاشتند و پیرلو رو یه خرید ناموفق برای یووه میدونستند!!

اما همون اولین بازی و اولین گل یووه روی تمامی این تصورات خط بطلان کشید. فقط 15 دقیقه از بازی اول یوونتوس مقابل پارما گذشته بود که پیرلو پشت محوطه جریمه با یک سرتوپ زیبا مدافع پیش روش رو از جریان بازی خارج کرد و بعد یکی از اون پاسهای طلایی و نرم که فقط و فقط خودش قادر به ارسالشون هست رو برای لیختشتاینر فرستاد تا گل اول بازی به ثمر برسه. همین یک حرکت کافی بود تا اشتباه مسئولین میلان ثابت بشه و هواداران یوونتوس به حضور یک پیرلو آماده امیدوار بشن؛ چون همه میدوستند و میدونند که کلاس بازی آندره ا طوری نیست که روند سینوسی در بازیهاش داشته باشه؛ پیرلو در طول دوران بازیگریش در بدترین شرایط هم از خیلی از بازیکنهای زمین بهتر بوده.

بازیهای خوب آندره ا طوری ادامه پیدا کرد که در نبودش یوونتوس به مشکل می خورد و تیم دچار نوعی سردرگمی میشد.

بدون شک پیرلو بیشترین نقش رو در بین بازیکنان در کسب عنوان قهرمانی یوونتوس داشت و در آخر با اختلاف فاحش عنوان بهترین بازیکن فصل سری آ رو کسب کرد.

شاید خیلیها تصور کنند اینکه یک بازیکن 33 ساله بهترین بازیکن فصل یک لیگ 20 تیمی میشه نشونه ضعف و عدم بازیکن سازی اون لیگ هست؛ این نظریه شاید تا حدی درست باشه اما این رو هم باید در نظر گرفت که پیرلو در همین 33 سالگی هم یکی از 2 هافبک خلاق و پاسور برتر جهان محسوب میشه و در این حالت انتخابش به این عنوان، چندان غیر طبیعی به نظر نمیرسه.

در کمال تعجب پیرلو در 37 بازی از 38 بازی یووه به عنوان یار ثابت در Lineup اولیه تیم قرار گرفت و در طول بازیها فقط 2 بار تعویض شد!! او در این بازیها موفق شد 3 گل بزنه و 13 پاس گل بده و در اکثر غریب به اتفاق گلهای تیم نقش مستقیم و غیر مستقیم داشته باشه.
بازیای خوب این بازیکن باهوش امیدها رو برای تکرار همین نمایشها در یورو 2012 در دل هواداران آتزوری زنده کرد.

این هافبک فانتزیست و خلاق از سال 2002 یکی از ستون های آتزوری بوده و تو 86 باری که برای ایتالیا به میدان رفته موفق به زدن 10 گل هم شده.

با توجه به کلاس بازی و آمادگی خوب پیرلو این انتظارات هم طبیعی بود و آندره ا هم تا به اینجای کار به خوبی از پسشون بر اومده.

ایتالیا در سه بازی که انجام داده موفق به زدن 4 گل شده که آندره ا پیرلو در 3 گل از این 4 گل نقش مستقیم داشته؛ 2 پاس گل و 1 گل نتیجه کار این بازیکن تا این نقطه از یورو بوده.
به غیر از این او نقش غیر قابل انکاری در تنظیم روند و ریتم بازی ایتالیا در بازیها داشته به طوریکه حتی تصور دیدن آتزوری، بدون پیرلو خیلی مشکل شده.

خونسردی ذاتی در بازی، هوش بالا، خلاقیت و تکنیک فردی، دید استثنایی و پاسهای بی نظیر از مشخصات بارز بازی مهندس هست که باعث میشه هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی در تیمش رو داشته باشه.
[img width=480 height=168]http://www.shiaupload.ir/images/01926917373346956786.jpg[/img]
فقط دو نکته هست که هواداران آتزوری رو نگران میکنه؛ یکی اینکه بعد از یک فصل فرسایشی و سنگین، اینکه بازیکنی با شرایط پیرلو در اواخر نیمه دوم کم بیاره اجتناب ناپذیره و با توجه به شرایط تیم امکان تعویضش هم خیلی وجود نداره پس کادر فنی ایتالیا باید تمام تلاششون رو برای ریکاوری کامل و آماده کردن پیرلو انجام بدن و در ضمن با اتخاذ تاکتیکهای مناسب در زمین، شرایطی رو فراهم کنند که پیرلو حداقل دوندگی و شرکت در درگیریها رو داشته باشه تا بتونه فقط روی وظیفه و هنر اصلی خودش، یعنی بازیسازی تمرکز کنه. اینکار میتونه با قرار دادن دو هافبک جنگنده در کنارش میسر بشه. دو هافبکی که وظایف توپ گیری و شرکت در درگیریهای تن به تن رو انجام بدن و در عین حال از پیرلو حمایت کنند.

دومین نکته وابستگی بیش از اندازه تیم به این بازیکنه. مشکلی که در یوونتوس هم وجود داشت. پس عدم مصدومیت و خسته نشدن بیش از حد آندره ا باید در اولویت برنامه های پرندلی قرار بگیره.

در صورت رعایت این دو نکته استفاده صحیح از پیرلو در جریان بازی مطمئنا شانس پیروزی آتزوری در بازی مقابل سه شیرها چند برابر خواهد شد.

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
[img alt=https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/543371_477957268884538_508519769_n.jpg]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/543371_477957268884538_508519769_n.jpg[/img]

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال

درسته لیگ انگلیس سرعتیه ولی دلیل نمیشه تمام بازیکن هایی که تو اون لیگ بازی میکنن سرعتی باشن !

جرارد که رهبر انگلیس هست و بازیساز اصلی این تیم خیلی کند شده و عملا تو این سه بازی ای که من از انگلیس دیدم سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله رو خیلی خیلی ضعیف و کند انجام دادن

همون طور که گفتم انگلیس با مربی بومی خودش سنتی بازی میکنه و فقط تاکتیک اصلی این تیم حمله از کناره هاست پس حتی این تاکتیک ایجاب میکنه زیاد به بازی سرعت ندن و بازی رو به کناره ها ببرن تا مهاجمین سرزن انگلیس جایگیری مناسب رو داشته باشن.

به هر حال ایتالیا باید با تعداد نفرات بیشتر در خط هافبک حتی اجازه نزدیک شدن به یک سوم دفاعی خودش رو نده

همون طور که میدونین تیم هایی مثل ایتالیا که بسته بازی میکنن و مالکیت توپ رو به تیم حریف میدن فقط و فقط از ارسال در کناره ها و شوت از راه دور و ضربات ایستگاهی گل می خورن که متاسفانه این حالت خوراک تاکتیک تیم ملی انگلیس هست که از کناره ها با هافبک های خوب کناریشون حمله می کنن و فوق العاده خطرناک هستن
پس بهتره با تعداد زیاد در خط هافبک اجازه نزدیک شدن به کناره ها رو بهشون ندیم.

البته میشه با کم کردن یه مهاجم 1 5 4 بازی کنیم در غیر این صورت من 2 5 3 رو ترجیح میدم حتی اگه انگلیس هیچ نفوذی رو از عمق انجام نده

حمید با قسمت عمده حرفات مخالفم :smile:

درباره سرعت :
منظورم بازیکن های سرعتی نبودند هرچند که از لحاظ بازیکن سرعتی هم به ایتالیا سر هستند.رونی - والکات- ولبک بازیکن های بسیار سرعتی و خطرناک هستند.
من دارم درباره سرعت تصمیم گیری و ایجاد حمله و ضد حمله صحبت میکنم.نمونش گل سوه انگلیس به سوئد که روی یک فرار سریع والکات و جاگیری خوب ولبک به ثمر رسید.
بخوای یا نخوای تیم ملی چکیده بازی های لیگ یک کشور هست.تاثیر مستقیم داره با تیم های لیگ برترش.
مگه میشه به فرض مثال تیمی مانند تاتنهام بیاد اینطور سریع آرایش دفاعی به حمله ای بگیره ولی تیم ملی که گلچینی از بهترین بازیکنان و ابزار هستند نتونه از این بهتر این روش پیاده کنه؟غیرممکنه

همونطور که ایتالیا خیلی با حوصله و آروم توپ به گردش درمیاره چون اصولا تیمهای سری ا سرعت پایینتری نسبت به سایر لیگ ها دارند

اما درباره سیستم:
خودت داری جواب خودت میدی.
خطرناکترین قسمت انگلیس وینگرهاش هستند.وقتی شما از 2-5-3 استفاده میکنی: 2 پیستون چپ و راست داری که یک چیزی ما بین دفاع و حمله هستند.در مواقع ضد حمله اگه پیستون ها جلو باشند فضای زیادی پشت سرشون خالی میشه و کسی نیست اونجا رو پوشش بده.
به راحتی میشه ار خلا پشت این پیستون ها به تیم ضربه زد.دقیقا اتفاقی که سر بازی یووه و میلان در دور برگشت سری ا رخ داد

اونجا هم یووه آرایش 2-5-3 داشت و الگری این ضعف فهمید و مدام توسط روبینیو و امانوئلسون از این فضای خالی یووه اذیت کرد.

راه مقابله با این تاکتیک اینه که حتما 2 مدافع کناری سرجاشون بایستند تا هیچ فضایی به اون 2 وینگر حریف ندند و نزارند خطرساز ظاهر بشه.
ضمنا این وینگرها توسط مدافع کناریهای انگلیس هم ساپپورت مبشند و اگه اون 2 مدافع هم اضافه بشند جناحین میشه اتوبان پس در صورت لزوم موتا و ده روسی باید به جناحینشون متمایل بشند تا کمک دفاعشون بیان و این جنگ رو 2 به 2 کنند تا تاکتیک حریف خنثی بشه.

2 مدافع بلند قد ایتالیا که بونوچی با 190 سانتی متر و بارزالی با 188 سانتی متر باشند برای پیروزی در جنگ هوایی کفایت میکنند و نیازی به مدافع پوششی سوم نیست

باز هم من میگم باید حتما با 4 مدافع بازی کنیم.( البته این نظر من هست و نظر هر کسی محترم هست )

اما درمورد صحبت حسین:

اینکه بالوتلی فیزیک مناسب داره و .... اصلا هوشش و فانتزی بازیش رو منکر نمیشه.
تری و لسکات هر دو مدافع های قدرتی هستند.تا زمانی که سرحال باشند سخت بشه ازشون رد شد چه زمینی و چه هوایی.اگه دیناتاله از ابتدا تو بیاد تو این درگیری کم میاره.بحث بحث هوش و تکنیکی بودن نیست چون اینجا تکنیک بدرد نمیخوره.
باید استقامت داشت.
دی ناتاله دیگه از مسی که تکنیکی تر و سریعتر نیستش.مسی چند بار تونست کسی مثل تری رو تو نبرد فردی جا بزاره؟
الان باید یکجور تاکتیک کونته رو پیاده کرد
کونته هم ابتدا بازیکن های فیزیکیش مثل بوریلو رو میاورد تو زمین و بعدش از ابتدای نیمه دوم کسی مثل الکس رو میاورد که بتونه دفاع های خست حریف رو به هم بریزه.دی ناتاله سبک بازیش شبیه الکس هست.

بنظرم اگه دی ناتاله از ابتدا بازی باشه با توجه به قدرت فیزیکی بالای مدافعان انگلیس به راحتی مهار میشه و از جریان بازی محو میشه مگر اینکه دی ناتاله بیاد عقب تر و از وسط زمین توپ گیری کنه.

چون که قراره کاسانو هم فیکس بازی کنه و از ابتدا تو زمین باشه و اون هم بازیکن تنومندی در درگیری ها نیست و شبیه به دیناتاله هست عملا ایتالیا جنگندگی جلوی دروازه حریف رو از دست میده و نمیشه فشار اورد.
اما حضور بالوتلی به عنوان مهاجم جنگنده و یکجورایی طعمه میتونه نگاه ها و حواس رو از روی کاسانو و مارکیزیو برداره و اینطوری فضا ایجاد بشه

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
این دی ناتاله مگه تو ادینس چطور گل میزد یا تک به تک بود یا این که ضد حمله ای می شد همین جور یعنی این صد تا گلی که تو سری ا زد 90 تاش مثل همون گلی بود که به اسپانیا زد یعنی نمیشه زیاد روی دی ناتاله حساب کرد هم چنین تک به تک های زیادی هم خراب می کنه و زیاد هم تو افسایده... واقعن وضعیت مهاجمی بدی داریم .و از این لحاظ انگلیس برتره...کاسانو از درک و شعور خوبی برخورداره اما او هم باید تعویض بشه .. بالوتلی هم که نقاط شعف و قوتش مشخصه بالتولی می تونه مدافعان حریف رو اذیت بکنه و معمولا تو هر بازی دو تا سه شوت به دروازه میزنه چند تا کرنر می گیره و دو سه تا خطا هم پشت محوطه جریمه به دست میاره اما متاسفانه گلزن نیست. خط میانی هم مشکلات جدی داره اولش هیچ جانشینی برای پیرلو نیست و پیرلو حتمن باید نود دقیقه بازی کنه و هم چنین باید کارهای یک هافبک دفاعی هم بکنه.... گاهی هم وسط زمین خدمون توپ از دست میده که خیلی خطرناکه مارکیزیو دوندگی زیاد داره اما ثمرات آن کمه یعنی باید بتونه پاس گل یا شوت بزنه به دروازه و گل بشه تو برخی لحظات که به تو میزنه و میره داخل محوطه جریمه حریف خیلی خطرناک میشه مثل بازی با کرواسی که دو ضربه اش رو دروازه بان پشت سر هم گرفت امیدوارم تو بازی با انگلیس باز هم بره به سمت هیجده حریف تیاگو موتا سرد و کم رمق و کند است و البته هیکلش بد نیست برای برخی کارهای دفاعی... انتظار دارم تو طراحی بیش تر کار کنه ولی گویا موتا برای پراندلی یک هافبک دفاعی است کلا راضی کننده نبوده البته گزینه معادل او نوچرینو است که می تونه به درد بخوره تو خط دفاعی جورجو که نیست پس باید بریم دو دفاعه..... بونوچی و بارزالی هنوز اشتباه مرگبار نداشتند و تا حالا نمیشه ازشون ایرادی گرفت... کلا خط دفاع کم عیبترین قسمت تیم است اما باید مواظب ولبک و رونی باشند.

Maseod.juve

Maseod.juve

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 15 ارسال
سلام نمیشه همین الان یه قانون جدیدبیاد که ما بتونیم سه تا بازیکنو بندازیم بیرون بجاشون پپه ماتری وکوارو برابازی با انگلیس بیاریم :lol: :laughing: :1:

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
من هم منظورم سرعت بازیکنای شاغل در لیگ انگلیس نبود! خودت خوب میدونی که بیشتر لیگ انگلیس رو بازیکن های خارجی این لیگ تشکیل میدن و تیم ملی این کشور همواره برای ساختن یک تیم ملی خوب و قدرتمند به خاطر همین مسئله ناتوان بوده و میتونی این ناتوانی رو در نتایج ضعیف تیم ملی انگلیس با توجه به لیگ قدرتمندی که داره در طول تاریخ مشاهده کنی یادمه می خواستن قانونی رو تصویب کنن که کلا تعداد ورود بازیکن های خارجی رو به لیگ کشورشون محدود کنن ولی به دلیل درامد زایی بالایی که این قضیه برای فوتبال کشورشون داشت با مخالفت شدید روبرو شدن انگلیس کلا 5 گل تو مراحل گروهی زد که اکثر گل هاش از کناره ها بوده من تو این سه بازی اصلا سرعت انتقال از دفاع به حمله رو از تیم انگلیس که مشخصا داره با سبک 2 4 4 کلاسیک ایتالیایی اون هم به صورت کاتاناچیو بازی میکنه ندیدم اگه کل پست های من رو خونده باشی از همون بازی اول گروهی گفتم که سیستم 2 5 3 پرندلی یه سیستم خاصیه که با 2 5 3 کلاسیک که همه میشناسن فرق میکنه مخصوصا در بازی با اسپانیا اگه دقت کرده باشی به هیچ وجه نه ماجو و نه جیاکرینی حتی یه نفوذ هم به سمت دروازه اسپانیا نداشتن که برای خود من هم خیلی عجیب بود من هم می دونم 2 5 3 برای یه تیم که از کناره ها حمله میکنه سیستم خوبی نیست و باعث میشه فضای خالی زیادی در کناره ها بوجود بیاد که میتونه فوق العاده اسیب پذیر و خطرناک باشه ولی با بازی ای که از مردان پرندلی دیدم با اون 2 5 3 خاص خودشون به نظرم میشه هاجسون رو با این سیستم غافل گیر کرد به هر حال بازم میگم اگه 2 5 3 بازی نکردیم ترجیح میدم 1 5 4 بازی کنیم چون تعداد نفرات بالا در خط هافبک میتونه به شدت بهمون کمک کنه البته با مصدومیت کیلینی احتمال بازی 2 5 3 خیلی کمه و من حدث میزنم با 4 دفاع بازی کنیم مگه پرندلی بخواد ده روسی رو دوباره به خط دفاع برگردونه که احتمالش هم کم نیست

amirali

amirali

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1802 ارسال
دقیقا" حمید درست میگه . سرعت انتقال دفاع به حمله انگلیس ضعیفه !!! به نظر من ایتالیا بتونه جرارد و رونی رو بگیره تمومه !! البته نیمه دوم هم با وجود والکات کار برای ایتالیا سخته !!! والکات به تیم انگلیس خیلی سرعت میده !!!!!!

Alessandro Del Piero

Alessandro Del Piero

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 83 ارسال
اوسوالدو هم بد نیست
اگه کلینی به بازی برسه خوبه اخه انکلیس همش سانت میکنه
میکم کسی میدونه کلینی به این بازی میرسه یا نه؟ :fp:

ویرایش مدیر : ارسال چند پست پشت سر هم با فاصله ی زمانی کوتاه.

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
مانچیتی هم گفته حربه انگلیس ضد حمله است.

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
نميدونم شماها چطوري انگليس رو دست كم گرفتيد!؟ اول يك نگاه به تيم ايتاليا بندازيد بعد در مورد انگليس نظر بديد اتفاقاً من اين بازي رو خيلي سخت و حساس ميدونم احتمال اينكه بازي به وقت هاي اضافه و پنالتي بكشه زياده! در صورت صعود هم فقط ٢ روز براي بازيه نيمه نهايي ميشه استراحت كرد!

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی