پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

جــانــپــیــرو کــومــبــی - Uomo di Gomma

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
17 پاسخ برای این موضوع

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال

جـــانــپـــیـــرو کـــومـــبـــی

[img width=480 height=264]http://mohammad-juve.persiangig.com/image/Gianpiero%20Combi.jpg[/img]

جانپيرو کومبي (ايتاليا : متولد 1902 ، وفات 1956)

دروازه بانی ممتاز و پرافتخار ، جامپیرو کومی ، که در 19 سالگی پیراهن یوونتوس را بر تن کرد. او که متولد تورینو بود در سال 1921 و در نخستین فصل حضورش در بیانکونری تنها 9 بار درون دروازه ایستاد. اما از فصل بعد با جدیت و تلاش مثال زدنیش تبدیل به مرد شماره یک بیانکونری شد و به این ترتیب با صرف فعل خواستن در طول دوره فوتبالش به خیلی از پیروزی ها از جمله فتح 5 اسکودتو رسید. پوشیدن پیراهن اتزوری از دیگر موفقیت های وی در طول دوران ورزشیش بود و در ان جا نیز با عملکرد بی نقصش ثابت کرد که درخشش در یووه اتفاقی نبوده است.یکی از خصایص کومبی این بود که اجازه نمی داد احساسات بازی او را تحت تاثیر قرار دهد و گل زدن به او نیز کار اسانی نبود. تا این که در چنین روزی یعنی 29 جولای سال 1934 او برای سیصد و شصت و هفتمین و اخرین بار وظیفه حراست از دروازه یووه را در یک دیدار اروپایی مقابل ادمیرا واکر اتریش بر عهده گرفت دیداری که به برد 2 بر 1 بانوی پیر انجامید. کومبی در طول 13 سالی که درون دروازه یووه ایستاد 360 گل دریافت کرد که با توجه به تعداد بازی هایی که انجام داد یک امار خوب و قابل قبول تلقی می شود.به واسطه بازی های درخشانش به او لقب "چراغ داده بودند همچنین لقب "بمب" نیز به سبب رفلکس های انفجاری و خارق العاده از جمله دیگر القاب جانپیرو کومبی بود.

کومبی بهترين دروازه بان تاريخ فوتبال ايتاليا شناخته مي شود. مصدوميت "کرسولی" زمينه بازگشت او به تيم ايتاليا و انجام چهل و هفتمين بازي ملی اش را فراهم کرد.
راه دادن هفت توپ به دروازه در ديدار با مجارستان در سال 1924 شروع بسيار بدي بود که موجب شد "ويتوريو پوتزو" سرمربي تيم او را براي بازي هاي المپيک همان سال در آنتورپ انتخاب نکند. کومبي سال بعد دوباره موقعيت خود را احيا کرد تا ايتاليا با هفت گل فرانسه را مغلوب کرده و البته جا پاي او را در المپيک 1928 پاريس محکم کند.
او پنج بار با يوونتوس قهرمان سري آ ايتاليا شد و بعد از جام جهاني 1934 از فوتبال خداحافظي کرد.

افتخارات باشگاهی :

قهرمانی سری آ : 1926-1925
قهرمانی سری آ : 1931-1930
قهرمانی سری آ : 1932-1931
قهرمانی سری آ : 1933-1932
قهرمانی سری آ : 1934-1933

افتخارات ملی :

قهرمانی جام اروپای مرکزی* : 1930
قهرمانی جام اروپای مرکزی : 1935
قهرمانی جام جهانی : 1934

* جام اروپای مرکزی (Central European International Cup) ، تورنتمی بوده است که طی سال های 1927 تا 1960 بین تعدادی از کشورهای اروپای مرکزی برگزار می شده است.

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
در فصل 1925-26 توانسته 934 دقیقه دروازش رو بسته نگه داره.

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran
جانپیرو کومبی -دینو زوف و ایکر کاسیاس تنها دروازه بان هایی هستند که به عنوان کاپیتان قهرمان جام جهانی شدند.جانپیرو کومبی به مدت 40 سال دارنده رکورد بیشترین بازی برای یوونتوس بود تا اینکه دینو زوف رکورد او را در سال 1970 شکست.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
کومبی یکی از افسانه ای ترین دروازه بان های تاریخ ایتالیاست، شاید اگه اینقدر قدیمی نبود الان بهش بیشتر از اینا پرداخته میشد،

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
منم تعریفش رو زیاد شنیده بودم اما خوندم تو یه بازی 7 تا گل می خوره :دی:

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
حسین اونموقع تیم ها با 2 بازیکن دفاع میکردن با 5 تا حمله !!!

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
از نظر تعداد بازي چهارمين دروازه بان يووه است ...(تنها زوف . بوفون و تاكوني از اون بالاترند) از نظر بسته نگه داشتن دروازه هم نفر چهارم يووه است 369 بازي و 149 كلين شيت...

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
یکی از القابِ جالبی که ایتالیایی ها به کومبی نسبت دادند "مرد لاستیکی" (به ایتالیایی میشه : Uomo di Gomma ) هست. لقبی که به علت جنب و جوش فراوان و در عین حال سیو های مطمئن کومبی درون دروازه بهش داده شده. روحش شاد ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
از القابش میتونیم به چراغ اشاره بکنیم و همچنین بمب بخاطر سرعتش درعکس العملهاوحرکات انفجاریش لقب بمب رو بهش داده بودند :3:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
قبل جام 1934 قرار بوده که دروازه بان نوظهور ایتالیایی .. یعنی کارلو کرسولی توی دروازه ایتالیا باشه ... ولی کراسولی مصدوم میشه و کومبی که در فکر بازنشسته شدن از فوتبال بوده به عنوان فیکس تیم ملی در جام 1934 انتخاب میشه ..

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran
" جانپیرو کومبی " تنها دروازه بان یوونتوس بوده که در یک بازی موفق به مهار دو ضربه ُ پنالتی شده

یوونتوس 3 - 0 پادوا (1924)

در المپیک 1928 آمستردام به همراه ایتالیا موفق به کسب مدال برنز میشه و این اولین عنوان ایتالیا در تاریخ بوده.

در سال 1980 قرار بوده استادیوم "کوموناله " به اسم " جانپیرو کومبی " تغییر داده بشه اما در نهایت این اتفاق رخ نداده.

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

Juventus_1957-58_-_Campo_Combi_-_Charles

کمپ تمرینی کومبی

• حامد, GioVanni Agnelli, L'Avvocato و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

کمپ تمرینی کومبی

يا خدا! عجب عكسي

خيلي ممنون  :53: 

• Dreamer و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

يا خدا! عجب عكسي

خيلي ممنون  :53: 

مطلب درباره کمپ کومبی زیاده . سعی میکنم بعدا دربارش بنویسم .سال1943 افتتاح شد و 13 سال بعد به کمپ کومبی تغییر نام داد و... :53:

• حامد و Dreamer از این پست تشکر کرده است

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

اولین بازی کومبی برای یووه در سال1921 و سی ام اکتبر(8 آبان 1300) 1300/08/08

یعنی زمانی که رضا خان داشت کودتا میکرد یا به کودتا فکر میکرد کومبی روبروی اسپتزیا اولین بازیشو انجام داد :worship:

حتی پدرامون یا پدر بزرگامون هم متولد نشده بودن!!!

• Orphée, mory, ace of glass و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

miiiiiiiladcr7

miiiiiiiladcr7

میلاد

• اعضا
  • 1385 ارسال
یک قرن گذشت
صدمین سالروز اولین بازی جانپیرو کومبی برای یوونتوس

حتما حتما حتما این مطلب زیبا خونده شه

https://www.tarafdari.com/node/2016705

چند تا بخش فوق العاده داره :

کسب عنوان قهرمانی جام جهانی در سال 1934، کومبی این جام را به عنوان کاپیتان بالای سر برد تا اولین و یکی از چهار دروازه بان تاریخ لقب گیرد که جام جهانی را به عنوان کاپیتان بالای سر برده است.

رکورد کلین شیت متوالی در لیگ سطح اول ایتالیا با 934 دقیقه که در سال 1925-26 از خود به جا گذاشت. این رکورد دهه ها در اختیار کومبی بود تا زمانی که در سال 2015-16 جانشین خلف او جانلوئیجی بوفون توانست با 974 دقیقه این رکورد را بهبود بخشیده و تصاحب کند.

و بی نظیرترین جمله این مقاله :
تنها در باشگاهی به نام یوونتوس دروازه بانی با این حجم از افتخارات فردی، باشگاهی و ملی در رتبه سومین دروازه بان تاریخ اش قرار می گیرد.
  • حامد, AliReZaZa, L'Avvocato و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
«بر بالشی که از مرگ پرنده‌ها پُر است،
نمی‌توان خواب ِ پرواز دید...»

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6042 ارسال
  • LocationKhorram Abad
کومبی اسطوره یوونتوسه... اما چون خیلی قدیمی هست و الانم در قید حیات نیست در حد لیاقتش بهش توجه نمیشه!

نکته ای ک آدمو ناراحت میکنه اینه ک یووه در طول تاریخ بهترین ها رو داشته مثل بوفون، زوف و کومبی یا یکی دو سطح پایین تر مثل پروتزی و تاکونی یا حتی کسی مثل فن در سار ک اگه تو یووه خوب نبود اما دروازه بان بزرگی بود! اما الان چند سالی هست اسیر شزنی شدیم و خبری هم از رهایی نیست! صد افسوس ک دوناروما میتونست بین اسامی ذکر شده برای خودش جایی پیدا کنه اما نشد ک نشد ک نشد!
  • L'Avvocato و miiiiiiiladcr7 از این پست تشکر کرده است
<p>ما در رنگها زندگی می کنیم اما رویاها سیاه و سپیدند...</p>

miiiiiiiladcr7

miiiiiiiladcr7

میلاد

• اعضا
  • 1385 ارسال

کومبی اسطوره یوونتوسه... اما چون خیلی قدیمی هست و الانم در قید حیات نیست در حد لیاقتش بهش توجه نمیشه!

نکته ای ک آدمو ناراحت میکنه اینه ک یووه در طول تاریخ بهترین ها رو داشته مثل بوفون، زوف و کومبی یا یکی دو سطح پایین تر مثل پروتزی و تاکونی یا حتی کسی مثل فن در سار ک اگه تو یووه خوب نبود اما دروازه بان بزرگی بود! اما الان چند سالی هست اسیر شزنی شدیم و خبری هم از رهایی نیست! صد افسوس ک دوناروما میتونست بین اسامی ذکر شده برای خودش جایی پیدا کنه اما نشد ک نشد ک نشد!

ی چیزی هستا ارش جان
سطح فوتبال و فوتبالیستا واااقعا یکی دو لول پایین اومده
این ی حقیقته
حالا در حدی ک سن خودم قد میده میگم
ی زمانی ما تو پست دروازه بانی کلی فووووق ستاره شدیم
بوفون و کاسیاس و کان گرفته تا دیدا و ون در سار و اشمایکل و تولدو و بارتز و .....
ولی الانو ببین؟؟ ب زحمت میشه ۵ تا دروازه بان خوب و شش دانگ توی جهان پیدا کرد
راجب بقیه پست ها هم همینه
فوتبال روز ب روز داره پسرفت میکنه

شما الان کل سری ا رو ببینی شاید دو تا دروازه بان خوب نداشته باشه
  • L'Avvocato, Escanor و Dreamer از این پست تشکر کرده است
«بر بالشی که از مرگ پرنده‌ها پُر است،
نمی‌توان خواب ِ پرواز دید...»

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی