پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

جــانــلــوکــا پــســوتــو - Professore

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
58 پاسخ برای این موضوع

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
در شرايطي كه يوونتوس با مسايل ناشي از رسوايي‌هاي فوتبال ايتاليا روبه‌رو بود، از قهرماني خلع و روانه سري B شد، خبر خودكشي جيانلوكا پسوتو، بازيكن قديمي تيم همه را حيرت‌زده كرد. اين بازيكن 35 ساله كه در صف مربيان يووه هم قرار گرفته بود، خود را از پنجره ساختمان يووه به پايين پرت كرد و با سرعت 60 كيلومتر در ساعت روي دو اتومبيل پارك‌شده فرود آمد و به صورت حيرت‌انگيزي زنده ماند. پسوتو كه به تازگي اعلام كناره‌گيري به‌عنوان بازيكن را كرده بود، به سرعت تحت چند عمل جراحي قرار گرفت و از دل مرگ به زندگي بازگشت. وقتي دكتر پيرپائولو دوناديو اعلام كرد حال او رو به بهبودي است، فوتبال ايتاليا نفس راحتي كشيد. رسوايي‌هاي فوتبال ايتاليا تلخ بود ولي مرگ پسوتو همه چيز را سياه‌تر از آنچه بود، مي‌كرد. پسوتو در سال 1995 از تورينو- تيم رقيب- راهي يووه شد و در دل‌آلپي به پيروزي‌هاي پرشماري دست يافت. 243 بار با پيراهن راه‌راه يووه به ميدان رفت و 22 بار براي تيم‌ملي ايتاليا بازي كرد. او يكي از مردان آتزوري در جام‌جهاني 1998 و يورو 2000 بود. مي‌گفتند به افسردگي مفرط دچار شده. فرصت ملاقات با جيانلوكا را بارها به‌دست آوردم و مثل همه شيفته هوش، دانش و خلق آرام او شدم. آنچه مي‌خواهم برايتان تعريف كنم ارتباطي به فوتبال ندارد. سال 2003 در بيمارستان گازليني در جنوا بوديم. مراسم افتتاحيه اين بيمارستان بود و يووه نقش اساسي در جمع‌آوري پول براي برپايي اين بيمارستان بازي كرده بود. بينكونري دو روز پيش‌تر در فينال ليگ قهرمانان برابر ميلان شكست خورده بود. اكثر بازيكنان يووه در شرايطي روحي بدي به‌سر مي‌بردند. جي‌جي بوفون مي‌گفت هنوز نتوانسته بخوابد ولي پسوتو در آرامش به‌سر مي‌برد. هدف گردهمايي ما در آن بعدازظهر اين بود كه به بيماران و كودكان بيمار اميد ببخشيم و جيانلوكا بدون خبر خود را به جنوا رسانده بود تا در آن مراسم شركت كند. همسرش رينا همراهش بود، يك بانوي زيبا و مهربان كه شباهتي به زوج ساير فوتباليست‌هاي معروف ايتاليايي نداشت. او را بارها ديده بودم كه پس از پايان تمرينات يووه، همراه با بچه‌هايش مي‌آمد تا جيانلوكا را به خانه ببرد. بنابراين قضيه افسردگي مفرط پسوتو را درك نكردم. همسرش هم اين امر را رد كرد و گفت هرگز مشكلي با هم نداشته‌اند. اما چيزي كه پس از آن حادثه مهم بود نگاه به آينده به شمار مي‌رفت. ما عاشقان فوتبال، اميدوار بوديم و هستيم پسوتو ارتباطي به آدم‌هاي رسوايي‌هاي فوتبال ايتاليا نداشته باشد. تصادفي نبود يووه او را در دشوارترين برهه حياتش به حضور بيشتر در باشگاه فرا خواند. پسوتو بايد كنار بانوي پير باقي بماند. مي‌دانم خانواده آنيلي بار ديگر او را در آغوش خواهند كشيد. بايد بخشي از دل‌آلپي را به نام او كرد؛ همان كاري كه براي گاتانو شيرا پس از مرگش انجام شد. نبايد اشتباهي كه براي آگوستينو دي بارتولومي، كاپيتان رم در دهه 1980 كه خودكشي كرد و جان سپرد را تكرار كنيم. او خود را با گلوله كشت؛ چرا كه احساس مي‌كرد دنيايي كه روزگاري او را دوست مي‌داشت، فراموشش كرده.اميدوارم هرچه زودتر پسوتو را در ورزشگاه ببينيم و همه براي مردي كه بسيار حساس و دوست‌داشتني است بپا خيزند و هورا بكشند.

mj_juve

mj_juve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 855 ارسال
Forza Pessotto

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
پسوتو رو به خاطر شخصیت بالا و روح مردانگی در ورزش بی همتا می دانم , بازیکنی که چهره اش نیز آرامش دهنده است . جانلوکا از لحاظ روح ورزشی فوق العاده است . حسین جان به خاطر این تاپیک ممنون , ما نباید مردان گذشته را از یاد ببریم . ممنون ...

Guest_Mr JUVE_*

Guest_Mr JUVE_*
  • مهمان
زیبا بود . خیلی زیبا . از همه ممنونم

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
واقعا پسوتو بازیکن خیلی خوبی برای ما بود درسته الان دیگه مثل قبل نیست اما بازیکن بسیار خوبی برای ما بود یادش بخیر زمانی که بازی می کرد

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
جانلوکا پسوتو , جانلوکا پسوتو ... دوستت دارم , مرد آرام و خوش اخلاق دل آلپی ... با تو زندگی میکنم و آرزو دارم روزی به حقت برسی , حقی که به ناحق پایمال شد ...

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
شرمنده من یادم رفت مشخصات کامل پسوتو را اعلام کنم
تصویر

تولد
11/08/1970
محل تولد
لاتيسانا
پست بازي
مدافع
قد
1.73
وزن
67

شماره 7 يوونتوس كه هميشه ساده وروان بازي می کرد
او فوتبال خودش را از بولونيا در سري ب شروع كرد
بعد از ان به ورونا و تورينو رفت و سپس در
سال 1995 به يوونتوس پيوست
البته باید بگم که در تیم های Varese و Massese هم بازی کرده اما نه به صورت حرفه ای
او در سال 1988 هم در تیم میلان عضو بوده اما هیچ بازی انجام نداده و فقط در 11 دیدار دوستانه بازی کرده است
توی کل دوران حرفه ای خودش 417 بازی رسمی انجام داده و موفق شده 15 گل هم به ثمر برسانه
در تیم ملی ایتالیا هم 22 بازی ملی داره

افتخارات كسب شده توسط جيان لوكا

سري آ ايتاليا:

1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2002/2003, 2004/2005

جام باشگاه هاي اروپا: 95/96

سوپر كاپ ايتاليا: 95, 97, 02, 03

MAD JUVE

MAD JUVE

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 555 ارسال
قبول دارم بازیکن فوف العاده با اخلاقی بود ولی از نظر فنی تو دفاع بازیکن خوبی بود اما تو کارای حجومی اصلا جالب نبود

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
پسوتو فوق العاده بود و هنوز هم از بهترين و بزرگترين يووه اي هاي دنياست.من به شخصه اندازه‌ي كيه ليني دوستش دارم.

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
یادش بخیر فصل پیش وقتی به فیورنتینا تو جام حذفی گل زد , مثل بچه ها ذوق زده بود ... Forza Gianluca Pessotto

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
یه جوری بود دوستش داشتم اوج بازیش فینال یورو 2000 بود حالا پسوتو از سمت راست یه حرکتو اغاز کرده خودش یه تنه پیش میاد حالا سانتر میکنه و ... دلوکیو توی دروازه...

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
منم پسوتو رو دوست دارم . وقتی این اتفاق براش افتاد داشتم میمردم . اصلا خوابو خوراک نداشتم / خوشحالم که سالمه و در کنار یووست . حتما دیدین عکسش رو با دشام در بازی با باری ؟ چقدر نازه

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال

یادش بخیر فصل پیش وقتی به فیورنتینا تو جام حذفی گل زد , مثل بچه ها ذوق زده بود ...
Forza Gianluca Pessotto

ايول.دمت گرم.خوب اومدي

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
يه تكذيبيه از پسوتو پيدا كردم. خيلي توپه. اند حرفه. عاشقش شدم؟ بخونيدش: جيانلوكا پسوتو" مدافع سابق باشگاه يوونتوس و تيم ملي فوتبال ايتاليا، تلاش براي خودكشي با سقوط از ساختمان باشگاه در تورين را تكذيب كرد. به گزارش خبرگزاري رويترز از رم، مربي ‪ ۳۶‬ساله تيم يوونتوس كه در مدت ‪ ۱۱‬سال عضويت در اين باشگاه، شش قهرماني در سري آ و يك قهرماني در جام قهرمانان باشگاههاي اروپا (‪ ( ۱۹۹۶‬را بدست آورد، در ژوئن سال گذشته بخاطر سقوط از ارتفاع ‪ ۱۵‬متري طبقه چهارم ساختمان باشگاه، دچار خونريزي داخلي و شكستگي‌هاي متعدد شد. بلافاصله بعد از اين اتفاق رسانه‌هاي جمعي نوشتند پسوتو به خاطر خداحافظي از فوتبال تحت درمان افسردگي قرار داشته است. وي روز گذشته در يك برنامه تلويزيوني گفت: معتقدم كه يك اتفاق بود ولي نبايد از صبحت كردن و بيان شفاف احساس خود در مورد آن بترسيم. اگر كسي غمگين يا افسرده است بايد بتواند آن را بيان كند. پسوتو افزود تغيير وضعيت وي از يك بازيكن به يك پست اجرايي يكي از سخت‌ترين مراحل زندگي‌اش بوده: "وقتي از فوتبال كناره‌گيري مي‌كنيد، تازه به ارزش آنچه داشته‌ايد پي مي‌بريد اما به سختي مي‌توان راهي به جلو شروع يك زندگي تازه يافت." وي در خاتمه گفت: اكنون ميل زيادي به شروع كار دارم. اميدوارم بتوانم در كمك به توسعه و ارتقاي فوتبال موثر باشم.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
پسوتو الان دقیقا چیکاره هست تو باشگاه ؟

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
سلام بهمن جان همه جا با عنوان مدير باشگاه معرفي شده حالا مدير چي نميدونم با تشکر

MAD JUVE

MAD JUVE

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 555 ارسال
احتمالاً مدیر سازمان فوتبال :D

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
فكر كنم سرپرست يا مدير تيم فوتبال... البت مطمئن نيستم چون تو ترجمه‌ي عبارات ايتاليايي در سايت هاي مختلف براي همه يه مدير و يه باشگاه فوتبال در ميومد...

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال

http://ts2.images.live.com/images/thumbnail.aspx?q=1603611264313&id=527947f1e4bf4fcc3f2ef24df0112003

جيانلوكا پسوتو

تولد : 11/08/1970
محل تولد : لاتيسانا
پست بازي: مدافع
سالهاي حضور در يووه بعنوان بازيكن : 1995 تا 2005
سمت فعلي :

تصویر

شماره 7 يوونتوس كه هميشه ساده وروان بازي می کرد.او فوتبال خودش را از بولونيا در سري ب شروع كرد.بعد از ان به ورونا و تورينو رفت و سپس در سال 1995 به يوونتوس پيوست.البته باید گفت که در تیم های Varese و Massese هم بازی کرده اما نه به صورت حرفه ای بلكه آماتور.او در سال 1988 هم در تیم میلان عضو بوده اما هیچ بازی انجام نداده و فقط در 11 دیدار دوستانه بازی کرده است. توی کل دوران حرفه ای خودش 417 بازی رسمی انجام داده و موفق شده 15 گل هم به ثمر برسانه.در تیم ملی ایتالیا هم 22 بازی ملی داره .

http://ts1.images.live.com/images/thumbnail.aspx?q=1511217701576&id=6d76de393f3c169120244f41b4058013

پسوتو 22 بازي ملي و يك گل در اين بازي ها رو هم تجربه كرده

جيانلوكا پارسال يه بار يه خودكشي مرموز انجام داد كه مدتي بعد خودكشي بودنش تكذيب شد و هنوز كسي دقيقا نمي دونه جريان اون اتفاق چي بوده غير از خدا و خود جيانلوكا.محبوبيت جيانلوكا بيشتر بابت اين هست كه توي مدت مشكلات يوونتوس خيلي براي اين تيم زحمت كشيد و البته او يكي از ركورد دار هاي بازي براي ييوه هم هست.

افتخارات كسب شده توسط جيان لوكا پسوتو

سري آ ايتاليا:
1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2002/2003, 2004/2005
جام باشگاه هاي اروپا: 95/96
سوپر كاپ ايتاليا: 95, 97, 02, 03

http://ts1.images.live.com/images/thumbnail.aspx?q=1538624199792&id=e6414422f2c49bd3220445159c52ba44

تقدير از پسوتو توسط بزرگمردان يوونتوس با پلاكاردي كه روي آن اين جمله حك شده است

پسوتو ي بزرگ ما تا هميشه با تو هستيم

**

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
این که دیگه عشق منه . نمیدونم چرا ولی خیلی زیاد دوسش دارم ... بازیکنی بود که پیراهنش رو نفروخت و همیشه بهش وفادار موند . یه انسان سر به زیر و محجوب و البته محبوب ...

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی